PREČO SÚ SENDVIČOVÉ PANELY JEDNOZNAČNOU VOĽBOU PRI VÝSTAVBE MODERNÝCH OBJEKTOV

V posledných rokoch sa nielen v západnej Európe, ale aj v našich končinách stali najvyužívanejším materiálom pre stavbu priemyselných, výrobných či športových objektov alebo skladových hál práve sendvičové panely. Majitelia sú nadšení nielen ich rýchlou inštaláciou, ale hlavne cenovou dostupnosťou a schopnosťou ušetriť na výdavkoch z dlhodobého hľadiska. Všetky tieto kritériá sú často zásadnými požiadavkami investorov. Sendvičové panely sú vyrábané z najkvalitnejšieho materiálu za použitia najmodernejších technológií a po dokončení si nevyžadujú takmer žiadnu údržbu. To sú jedny z mnohých dôvodov ich narastajúcej popularity.

Práci so sendvičovými panelmi sa dlhoročne venuje aj konateľ našej spoločnosti, Jozef Jurkeník. Vo svete fasádnych a strešných plášťov sa pohybuje už viac ako 10 rokov a realizačnú firmu JUNIK vedie 7 rokov, takže je v tomto odvetví expertom. Ako to býva aj v iných odvetviach, aj o sendvičových paneloch a ich montáži sa človek naučí najviac praxou. Pán Jurkeník sa však aj po jednej dekáde práce so sendvičovým opláštením naďalej vzdeláva aj vo voľnom čase. Zúčastňuje sa na rôznych seminároch, webinároch alebo osobných školeniach, pričom najviac ich absolvoval v Akadémii korporácie Technonikol v Moskve v rokoch 2019 až 2021.

Opláštenie zo sendvičových panelov je naozaj hitom moderného stavebníctva a jeho popularita stále narastá. „Opláštenie zo sendvičových panelov je ľahké, rýchle, hospodárne funkčné a aj to celkom dobre vyzerá,“ vysvetľuje Jozef Jurkeník. Jedným dychom dodáva, že: „posledné závisí od toho, koľko do toho chce majiteľ investovať.“ Investori majú totiž možnosť vybrať si aj farebné prevedenie a štýly panelov, pričom sa dajú realizovať aj viacfarebné objekty, ktoré môžu byť dokonalým prejavením sa značky.

Sendvičové panely majú množstvo výhod. Práve preto sú jednoznačnou voľbou pri výstavbe rôznych objektov mnohých investorov. „Medzi ich hlavné výhody patrí to, že sú ľahké. To znamená, že odľahčia nosnú konštrukciu a základy, čo investorovi pri dnešných cenách stavebných materiálov prinesie nemalú finančnú úsporu, zvlášť ak ide o pôdorysne väčší objekt,“ ozrejmuje pán Jurkeník.

„Ďalšou výhodou podľa mňa je aj samotná technológia montáže. Je to takzvaný suchý stavebný proces, to znamená, že môžete oplášťovať celoročne. Rovnako je oplášťovanie panelmi zaujímavé vysokou rýchlosťou montáže a nepotrebujeme k tomu žiadnu špeciálnu ťažkú techniku,“ vyzdvihuje ďalšie výhody sendvičových panelov Jozef Jurkeník. Zároveň dodáva ďalší dôvod, pre ktorý je výhodné investovať práve do sendvičových panelov: „Poslednou výhodou je samozrejme cena za m²  materiálu. V porovnaní s tehlou je asi 2 až 3-krát lacnejší. Je možné vyrobiť panely až do hrúbky 240 mm, čo umožňuje značným spôsobom zvýšiť energetickú hospodárnosť objektu.“

Pokiaľ máte aj vy v pláne začať s výstavbou športového či priemyselného objektu alebo výrobnej či skladovej haly, stavte na osvedčený materiál, akým sú sendvičové panely a osvedčenú spoločnosť, akou je práve JUNIK, s viac ako 15-ročnými skúsenosťami v oblasti oplášťovania budov.

Ponúkame vám aj odborné poradenstvo, pričom požiadavky zákazníka sú pre nás na prvom mieste.
Pri montáži objektov garantujeme nielen kvalitu, ale aj dodržanie vopred stanoveného časového harmonogramu.

Kontaktujte nás a zverte váš projekt do rúk profesionálov.