5 DÔVODOV, PREČO BY STE MALI STAVIŤ NA SENDVIČOVÉ PANELY

Sendvičové panely sa stali naozaj revolučným riešením v stavebnom priemysle. Prinášajú so sebou množstvo výhod, kvôli ktorým si ho volí pre výstavbu rôznych objektov čoraz viac investorov. Najčastejšie si svoje využitie našli sendvičové panely pri priemyselných a obchodných budovách, skladoch a športových halách. Ak ešte stále zvažujete, či máte investovať do opláštenia zo sendvičových panelov, dáme vám 5 dôvodov, prečo by ste sa pre ne mali rozhodnúť:

Kratší čas výstavby a ušetrené náklady

Inštalácia sendvičových panelov je pomerne jednoduchá a rýchla. Sendvičové panely sú po prevezení na miesto stavby a kontrole ich kvality pripravené na použitie. Na podkladový prvok je možné ukladať sendvičové panely vodorovne alebo zvislo. Platí pritom, že každý nový rad musí dokonale zapadnúť do predchádzajúceho. Celý proces stavby je rýchlejší ako pri murovaní, vďaka čomu ušetríte financie na pracovnú silu, či energie.

Skvelá tepelná izolácia

Nielen montáž sendvičových panelov je ekonomicky výhodná, ale aj následné náklady na energie budete mať znížené. Vďaka sendvičovým panelom sa vám zníži potreba energie na vykurovanie v zime a na chladenie v lete. Vďaka skvelej tepelnej izolácii znižujete šancu na tvorbu plesní aj pri vysokej vlhkosti. Budova tým bude odolnejšia a vydrží dlhšie nepoškodená.

Odolné voči ohňu

Ďalšou vlastnosťou budov zo sendvičových panelov, ktorú ocenia všetci investori a vlastníci budov, je určite ich vyššia odolnosť voči ohňu. Aj v prípade, že by v budove alebo v jej tesnej blízkosti vypukol požiar, sendvičové panely zabezpečia, že sa spomalí proces jeho šírenia. Ochráni sa tým nielen majetok, ale aj ľudské životy. 

Moderný vzhľad

Budova zo sendvičových panelov vôbec nemusí vyzerať nudne! Môžete si totiž zvoliť jednu z mnohých farieb panelov, alebo byť ešte kreatívnejší a skombinovať viaceré farby. Navyše máte možnosť rozhodnúť aj o spôsobe umiestnenia sendvičových panelov – podľa vašich preferencií ich vieme umiestniť vertikálne alebo horizontálne. Vznikne vám vďaka tomu naozaj originálne vyzerajúca budova.

Vysoký stupeň odhlučnenia

Jadro z minerálnej vlny alebo iných materiálov, hrúbka panela aj jeho jednotlivé vrstvy prispievajú k tomu, že budova bude efektívne potláčať hluk, a to jednak v priestoroch budovy, ale bude filtrovať aj zvuk z vonkajšieho prostredia. Najefektívnejšie dosiahnete túto vlastnosť opláštením nielen stien budovy, ale aj strechy. Práca v prostredí bez nežiadúceho hluku bude zaručene príjemnejšia a zdraviu prospešnejšia ako v hlučnom prostredí.

Sendvičové panely sú vďaka ich nespočetným kvalitám obľúbenou možnosťou opláštenia industriálnych budov, športových hál či skladov. Ich rýchly čas výstavby, ekonomická efektívnosť, skvelá tepelná izolácia, zaujímavý dizajn a mnoho ďalších výhod je dôvodom, prečo sa pre nich rozhoduje čoraz viac investorov.

Ak zvažujete opláštenie sendvičovými panelmi, obráťte sa na našich odborníkov s dlhoročnými skúsenosťami.
Poradíme vám najvhodnejšie riešenie a zrealizujeme stavbu rýchlo, kvalitne a profesionálne!