DIZAJNOVÉ FASÁDY – ŠPIČKOVÝ VZHĽAD OBJEKTOV

V stavebnom odvetví sa zvykne hovoriť, že “fasáda je tvárou budovy”Určite nám dáte za pravdu, že pre komerčné objekty je táto “tvár” obzvlášť dôležitá. Dizajnové fasády predstavujú akúsi vizitku a vytvára prvý dojem o spoločnosti.
Dnešné moderné stavebníctvo našťastie poskytuje úžasné “estetické” riešenie v podobe dizajnových fasád. Tie prinášajú štýl, eleganciu a jedinečnosť do každého projektu. V tomto článku sa pozrieme na možnosti využitia dizajnových fasád pre komerčné objekty a odhalíme, čím sa tieto fasády líšia od klasických riešení.

Čo sú dizajnové fasády a ako sa líšia?


V dnešnom svete, kde sú mesta zaplnené mnohými budovami a komerčnými objektmi, je stále dôležitejšie zaujať a odlíšiť sa od konkurencie. Komerčné objekty potrebujú prilákať pozornosť zákazníkov, klientov aj návštevníkov. Jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť, je prostredníctvom nápaditej a jedinečnej fasády. Dizajnové fasády sú fasádne riešenia, ktoré vynikajú svojím originálnym a kreatívnym dizajnom. Oproti klasickým, tradičným fasádam, ktoré sú jednotvárne a štandardizované, dizajnové fasády ponúkajú nekonečné možnosti prispôsobenia. Ich hlavnou výhodou je, že umožňujú budove vyniknúť, byť zapamätateľnou a už na prvý pohľad odrážať firemnú identitu spoločnosti.

Inovatívne prvky dizajnových fasád:


Netradičné tvary a textúry:
Dizajnové fasády často experimentujú s neobvyklými tvarmi a textúrami, čím získavajú na jedinečnosti a výraznosti.

Sklenené panely a zrkadlové efekty: Sklo a zrkadlové efekty môžu prispieť k modernému a futuristickému vzhľadu fasády.

Rastlinné prvky: Vertikálne záhrady a zelené steny môžu byť súčasťou dizajnových fasád, čím sa pridáva prírodný a ekologický prvok.

Osvetlenie: Strategicky umiestnené osvetlenie môže zvýrazniť architektonické detaily a zabezpečiť dramatický vzhľad fasády za tmy.

Interaktívne prvky: Niekedy môžu dizajnové fasády reagovať na okolité podmienky, ako je napríklad teplota alebo veterné podmienky.

Optické ilúzie a trompe l’oeil efekty: Čerešničkou je využitie umelých optických ilúzií a trompe l’oeil techník môže vizuálne zväčšiť alebo zmeniť tvar budovy.

dizajnové fasády


Aplikácia dizajnových fasád na budovu vyžaduje dôkladnú prípravu a postup, aby sa dosiahol kvalitný výsledok. Je nevyhnutné zdôrazniť, že takáto aplikácia vyžaduje vysoké odborné znalosti a skúsenosti, preto je nutné spolupracovať s kvalifikovanými architektmi a odborníkmi. Výhradne profesionálny tím vám pomôže dosiahnuť požadovaný výsledok a správne zabezpečí celý proces aplikácie. 

Dizajnové fasády sú skvelým spôsobom, ako zdôrazniť jedinečnosť a krásu každého komerčného objektu. Ich nekonečné možnosti prispôsobenia umožňujú architektom a vlastníkom budov vytvárať nádherné a inšpiratívne stavby, ktoré si zapamätá každý, kto sa s nimi stretne. Bez ohľadu na to, či je to obchodné centrum, showroom, hotel, kancelárska budova alebo iný komerčný projekt, dizajnové fasády pridávajú akúsi hodnotu a estetický význam do sveta architektúry.

My v JUNIK S&J môžeme s hrdosťou tvrdiť, že sme jedny z veľmi mála spoločností, ktoré na slovenskom trhu výstavbu dizajnových fasád zastrešujú. Náš skúsený tím odborníkov zaručuje našim obchodným partnerom skvelý výsledok! Ak sa chcete odlíšiť od konkurencie a vlastniť objekt, ktorý pritiahne pozornosť davu, ste na správnom mieste.

Kontaktujte nás a predstavíme Vám všetky možnosti!